Jesteś właścicielem domu z instalacją fotowoltaiczną? Odpowiedź brzmi „tak”? Czy wiesz, że możesz znacznie zmniejszyć swoje roczne wydatki przeznaczone na ogrzewanie? Zdradzamy, jak to zrobić! Wystarczy postawić na montaż grzejników wodno-elektrycznych bądź elektrycznych i cieszyć się dodatkowymi złotówkami na swoim koncie!

Jak to działa?

Weźmy za przykład grzejnik wodno-elektryczny o mocy ponad 1800 W. Dla takiego urządzenia wystarczające będzie zamontowanie grzałki około 900 W. Zagrzeje ona ciecz znajdującą się w grzejniku do temperatury około 60 stopni i przy stosunkowo niskim zużyciu energii, utrzyma ją. Z pewnością moc grzewcza grzejnika spadnie względem tej z c.o. zaledwie o kilka %, ale w dalszym ciągu pozwoli na ogrzanie pomieszczenia o powierzchni około 20 m2.

Grzałka w takim grzejniku zużyje około 10 kwh prądu na dobę, co w cyklu miesięcznym wyniesie około 300 kwh.

Średnia nadprodukcja prądu z fotowoltaiki wynosi ponad 2500 kwh, co przy zastosowaniu powyższego rozwiązania może pozwolić na ogrzanie co najmniej czterech pomieszczeń za darmo przez 2 miesiące.

Warto pamiętać, że przy wymianie grzejników na elektryczne lub wodno-elektryczne skorzystać można z dotacji w programie czyste powietrze. Dzięki niemu zyskujemy dodatkowe środki na montaż fotowoltaiki oraz wymianę urządzeń grzewczych.

Relatywnie niskim nakładem finansowym można wprowadzić duże oszczędności na kosztach ogrzewania.

Grzejniki elektryczne dostępne na rynku

Grzejniki elektryczne kojarzą się do tej pory z masywnymi, mobilnymi kaloryferami. Zamiast gorącej wody z instalacji centralnego ogrzewania posiadają olej, który nagrzewa się podczas działania. Co przemawia na ich niekorzyść? Zajmują sporo miejsca, a wizualnie niekorzystnie wpływają na aranżację wnętrza. Co najważniejsze, do ogrzania pomieszczenia zużywają dużą ilość prądu.

Na rynku grzewczym rośnie ilość grzejników wodno-elektrycznych. Niestety są to modele dedykowane wyłącznie do łazienek, a ich dostępność nie jest za wysoka.

W odpowiedzi przychodzimy my!

Stale poszukujemy rozwiązań, które będą bardziej przyjazne środowisku, a także portfelom Klientów. Stąd wszystkie dostępne w ofercie grzejniki mogą być dostosowane do wersji elektrycznej lub wodno-elektrycznej.

Poza tym wprowadziliśmy specjalną serię grzejników w wersji elektrycznej lub wodno-elektrycznej dostępnych od ręki. W ofercie znalazło się 5 modeli elektrycznych oraz 4 wodno-elektryczne. Wszystkie zaprojektowane w wielu rozmiarach oraz dwóch kolorach – białym oraz coraz bardziej popularnym, czarnym macie struktura.

Wybór tych grzejników jest ekologiczny dla planety, oszczędny dla portfela. To nie jedyne zalety, „elektryki” pięknie prezentują się we wnętrzu. Dzięki różnorakim projektom miłośnicy każdego stylu znajdą grzejnik dla siebie, który nie tylko ociepli, a także będzie niezwykłą ozdobą aranżacji.

ULOTKA INFORMACYJNA

KLIKNIJ I ZOBACZ GRZEJNIKI WODNO-ELEKTRYCZNE

KLIKNIJ I ZOBACZ GRZEJNIKI ELEKTRYCZNE