Wnętrze, które przywołuje na myśl słowo HARMONIA. Czy da się takie zaprojektować? Kamila Lonka, założycielka pracowni LONKA architektura udowadnia, że tak! Zapraszamy Was na krótką podróż po urokliwym poznańskim mieszkaniu, w którym każde pomieszczenie zachęca do relaksu, a równowaga zachowana jest nawet w najmniejszym detalu.

Harmonijne wnętrza – jaka kolorystyka będzie najlepsza?

W tym urokliwym mieszkaniu projektantka postawiła na mix naturalnych odcieni. Ciepłe beże, delikatne pastele i ponadczasowa biel stanowią główne elementy kolorystyczne. Barwy te dodają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i kreują atmosferę spokoju i przytulności. Mieszanka bieli i beży tworzy eleganckie i klimatyczne tło dla zabudowy meblowej oraz dodatków znajdujących się w połączonej przestrzeni dziennej – salonie i kuchni. Szczególną uwagę poświęcono pokojom dla najmłodszych. Delikatne pastele wprowadzają do wnętrza nutę świeżości i radości i stają się inspirującym otoczeniem dla rozwoju maluchów. Poza spójnością kolorystyczną ważna jest także spójność w zakresie tworzyw. W projekcie nie ma miejsca na nieprzemyślane wybory. Króluje metal i drewno.

Przytulna atmosfera, dzięki innowacyjnym grzejnikom

Nic tak nie pomaga wyczarować atmosfery ciepła, jak grzejniki. Zapewniają odpowiednią temperaturę, a swoim designem dodają wnętrzu uroku. Modele wybrane przez projektantkę komponują się z estetyką wnętrza. Ich minimalistyczny design idealnie współgra z koncepcją aranżacyjną, tworząc nie tylko komfortową, ale i stylową przestrzeń. W salonie wybór padł na FORTUNĘ w białym kolorze, która współgra z całą aranżacją, a dzięki wysokiej mocy cieplnej, dba o komfort cieplny w tak dużej przestrzeni. Ten sam model został także wybrany do pokoi dziecięcych wtapiając się w kompozycje wnętrz.

Czarny KOBE wpasowuje się w ciemne wykończenie dodatków – wieszaków, obramowania lustra i szaf. Wyróżniającym się pomieszczeniem na tle całego projektu jest łazienka. W opozycji do aranżacji reszty pomieszczeń, jest ona w ciemnych kolorach. Nie dziwi więc, że projektantka wybrała lekką drabinkę A3. Oprócz walorów estetycznych dodaje łazience funkcjonalności – może także pełnić funkcję wieszaka na ręczniki.

Ukłon dla natury

Zdecydowanie wisienką na torcie w projekcie są rośliny w części dziennej. Dodają naturalnego piękna, ale także wpływają korzystnie na klimat wewnętrzny. Aby zachować równowagę między estetyką, a funkcjonalnością, roślinność została umieszczona na zaprojektowanych wiszących konsolach. To mieszkanie to nie tylko przemyślana aranżacja, ale również wyważone podejście do harmonii między naturą, funkcjonalnością a estetyką.

Strona internetowa LONKA architektura ➡ https://lonka-architektura.pl/

Profil Facebook ➡ https://www.facebook.com/profile.php?id=61552462355971