Czasami drobne poprawki nie wystarczą, żeby spełnić oczekiwania klienta lub, jak w tym przypadku, klientki. Aby przestrzeń zyskała pożądaną funkcjonalność należy przeprowadzić całkowitą rewolucję wnętrza! Ekspertką do takiego zadania jest Zuzanna Kuc, właścicielka studia ZU Projektuje. Tym razem pod jej skrzydłami przeprowadzono spektakularną metamorfozę mieszkania z lat 90-tych dla byłej stewardessy. Jak wyszło? Odlotowo!

Nowoczesna kuchnia – serce mieszkania

Głównym wyzwaniem było stworzenie przestronnej i funkcjonalnej kuchni z jadalnią, która stałaby się sercem tego mieszkania. Dzięki wykorzystaniu dużej ilości szaf i szuflad oraz płynnym przejściom z korytarza, udało się zorganizować przestrzeń w sposób, który spełnia oczekiwania klientki. W centrum jadalni znalazła się wyjątkowa tapeta z gejszą od One Wall Design. Kontrastuje z resztą przestrzeni, jest ozdobą dodającą uroku. Ważnym elementem jest również duży stół, przy którym często zasiadają przyjmowani goście, a także podświetlana witryna przeznaczona na pamiątkowe kolekcje szkła.

Małe przestrzenie, dużo możliwości

W prawie 78 m2 mieszkaniu znajdują się również salon, sypialnia oraz pokój gościnny, wykorzystywany również jako gabinet do pracy. Niewielka sypialnia została zaprojektowana tak, aby pomieścić wszystkie niezbędne elementy, w tym wygodne tapicerowane łóżko i funkcjonalną szafę, zapewniając przy tym komfortowy odpoczynek. Salon, oddzielony od części kuchennej, został zaaranżowany jako miejsce do wypoczynku i spędzania czasu razem. Duży regał, kącik do czytania i część telewizyjna tworzą harmonijną i funkcjonalną przestrzeń.

W mieszkaniu nie mogło zabraknąć oczywiście łazienki, która nietypowo zlokalizowana jest w jego centrum. Aby zyskać na dodatkowym metrażu zamieniono wannę na wygodną kabinę prysznicową. W pomieszczeniu znalazły się ponadto pralko-suszarka, szafa na bieliznę oraz szarki na kosmetyki. Ciekawą ozdobą są geometryczne uchwyty zamontowane w asymetryczny sposób. Ciepła dostarcza grzejnik SCALA NEW, który kolorem dopasowuje się do dodatków łazienki.

Harmonia kolorów i wyjątkowe akcenty

Stonowane kolory, takie jak odcienie beżu, czerń i drewno, tworzą spójną atmosferę w całym mieszkaniu. Mocnym akcentem kolorystycznym jest tapeta z gejszą, która stała się punktem wyjścia do projektu, dodając charakteru i osobowości wnętrzu.

Dzięki kompleksowemu remontowi przestrzeń mieszkania z lat 90-tych przekształciła się w nowoczesne i funkcjonalne miejsce, które spełnia oczekiwania klientki.

Pracownia ➡ ZU Projektuje
Zdjęcia ➡ Maciej Kowalski