Marka LUXRAD, jako pierwsza zdecydowała się na wprowadzenie na rynek grzejniki w kolorze. Pomysł powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów, które są coraz odważniejsze, a poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w połączeniu z oryginalnym designem stało się znakiem rozpoznawczym marki. Podróż przez świat nowoczesnych technologii, ramię w ramię z klientem – nigdy o krok za nim, wzbudziło zainteresowanie Macieja Maniewskiego – mistrza sztuki fryzjerskiej oraz właściciela siedmiu najbardziej prestiżowych salonów fryzjerskich w Polsce. Podczas aranżacji nowego domu, z zamiłowania do ponadczasowości i komfortu, postawił na pomoc lidera na rynku. Poznajcie historię tej niecodziennej współpracy, która zaowocowała wnętrzem o niezwykłym charakterze.

Jakie modele grzejników finalnie można znaleźć w domu Macieja Maniewskiego?

Przemysław Mazur: Po rekomendacjach od naszego zespołu doradczego wytypowaliśmy kilka modeli. Niagara z osłoną z lustra, został umieszczony w korytarzu – dzięki osłonie z lustra optycznie jeszcze powiększył przestrzeń. Do pierwszej łazienki został wybrany model Atakama w kolorze czarnym, który idealnie współgra z pozostałymi elementami wnętrza – płytkami na ścianie i armaturze. Do drugiej łazienki trafił Model E w białym kolorze, natomiast do salonu przy oknie zdecydowanie najlepszy okazał się grzejnik Niagara.

Grzejnik marki LUXRAD w domu Macieja Maniewskiego

Maciej Maniewski: Zależało nam na spójności i ten cel został osiągnięty. Różnorodność oferty pozwoliła odpowiedzieć na nasze potrzeby, łącząc estetykę z funkcjonalnością, na czym zależało mi najbardziej. Efekt był zaskakujący. W 100% spełnił moje oczekiwania, wprowadzając element zaskoczenia, który przyciąga uwagę moich gości i staje się pretekstem do rozmów o współczesnym designie.

Czym kierowałeś się dokonując wyboru grzejników?

Maciej Maniewski: W designie lubię prostotę i dobry wygląd. Klasyczne rozwiązania są wspaniałe. Ale jednocześnie często brakuje mi w nich odrobiny fantazji. Okazało się, że moje oczekiwania można pogodzić. Spodobały mi się grzejniki, które mają lustra. To delikatny kamuflaż użytkowej funkcji na rzecz ciekawej ekspozycji. Dodatkowy walor to optyczne powiększenie pomieszczenia. Od zawsze jestem wielki fanem wielofunkcyjnych rozwiązań.

Grzejnik marki LUXRAD w domu Macieja Maniewskiego

Przemysław Mazur: Przy wyborze grzejnika zawsze kierujemy się parametrami technicznymi i funkcjonalnością. My chcemy pokazać, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Maciej wspomniał o grzejnikach z lustrem – świetne rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Powiększy i dodatkowo możemy zrezygnować z zakupu lustra. 2 w 1. Takich rozwiązań mamy znacznie więcej jak np. grzejniki z dedykowaną grafiką, czy też w ulubionym kolorze – tu praktycznie w ogóle nie mamy ograniczeń. Zależy nam na pokazaniu, że grzejnik może być niezwykle funkcjonalną dekoracją w pomieszczeniu.

Co jest ważne przy zaprojektowaniu przestrzeni salonu – czy design i funkcjonalność idzie w parze?

Maciej Maniewski: Nasza współpraca pokazuje, że tak. To propozycja świetnych rozwiązań technicznych i estetyki, którą zachwycą się nawet najbardziej wybredni. Klasyka nie wychodzi z mody, a odpowiednio urozmaicona staje się jednocześnie ciekawa.

Grzejnik marki LUXRAD w domu Macieja Maniewskiego

Przemysław Mazur: Co jest ważne? Myślę, że dialog z samym sobą. Pogodzenie naszych oczekiwań z tym, co realnie możemy mieć. Całe szczęście obecnie dostępne rozwiązania już niezależnie od tego, czy są to grzejniki, czy meble dają nam ogromne możliwości wyboru. Okazuje się, że technologia i nowoczesny, nieszablonowy design to całkiem zgrany duet. Aranżując przestrzeń, trzeba pamiętać, że musimy czuć się w niej komfortowo nie tylko przez chwilę. Ważna jest ponadczasowość. To jest klucz do projektowania wnętrz.

Na co zwracać uwagę wybierając grzejnik do wnętrza salonu?

Maciej Maniewski: Musi pasować do stylu, który wybraliśmy. Priorytetem zawsze jest spójność. Każda marka poprzez swoje wybory powinna opowiadać jedną historię. Ważna jest kolorystyka. Dobrze, że grzejniki współgrają z wnętrzem, uzupełniają je estetycznie, a nie są przykrym dodatkiem. Te czasy się już skończyły. Estetyczne rozwiązania mogą mieć też funkcje pragmatyczne. Lustra powiększają optycznie przestrzeń, a to może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku mniejszych salonów.

Grzejnik marki LUXRAD w domu Macieja Maniewskiego

Przemysław Mazur: Zgadzam się z tym co powiedział Maciej. Pamiętajmy również, że główną funkcją grzejnika jest ogrzewanie przestrzeni. Tak, aby przebywanie w niej było dla nas komfortowe. Dobrze zweryfikowane potrzeby w zestawieniu z odpowiednio dobranymi parametrami pozwolą nam wybrać rozwiązanie idealne dla nas. Przy wyborze grzejnika możemy poczuć, że proponowane rozwiązania są skrojone na nasze potrzeby.

Czy ta współpraca będzie miała swoją kontynuację?

Maciej Maniewski: Myślę, że tak. Rozwiązania sprawdzone w domu chętnie stosuję w biznesie. Lustra to tylko początek. Choć uważam, że to idealna opcja dla różnych salonów, nie tylko moich.

Maciej Maniewski i Przemysław Mazur - prezes firmy LUXRAD
Maciej Maniewski i Przemysław Mazur – prezes firmy LUXRAD

Przemysław Mazur: Szczerze na to liczę. Maciej wie czego chce, chętnie też słucha sugestii, jest otwarty na nowe rozwiązania. Z naszej strony jestem przekonany, że możemy jeszcze wiele zaproponować. Tym bardziej, że obaj lubimy nieszablonowe rozwiązania.

Przestrzeń mieszkalna nie idzie w parze z potrzebą chwilowego komfortu. Sztuką jest zapewnić go trwale, dodając do tego niecodzienny, ponadczasowy design, który będzie cieszył oko każdego dnia. Owocem współpracy Przemysława Mazura z Maciejem Majewskim jest dowód na to, że można to zrobić jeszcze lepiej niż pierwotnie zakładamy, wciąż przekładając możliwości na zamiary. Bo możliwości te są nieskończone, o ile podejdziemy do nich w sposób realny. Wierzymy, że nieszablonowość pracy obu Panów jest w stanie przynieść niezwykłe efekty.

 

Grzejnik marki LUXRAD w domu Macieja Maniewskiego
Grzejnik marki LUXRAD w domu Macieja Maniewskiego
Grzejnik marki LUXRAD w domu Macieja Maniewskiego