Decydując się na zakup grzejnika w pierwszej kolejności nasuwają nam się na myśl niskie grzejniki poziome, tradycyjnie umieszczane pod oknami. Było to standardowe rozwiązanie jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, aż do przełomowego momentu w branży grzewczej, kiedy to postanowiono zmienić położenie grzejnika z pozycji horyzontalnej w wertykalną. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji pionowych wymienników ciepła znajdujących się w naszej ofercie.

Od momentu kiedy technologia umożliwiła zmianę położenia grzejników z poziomej na pionową niemal natychmiast dokonał się przełom w postrzeganiu roli wymienników ciepła. Ułożenie grzejnika w pozycji pionowej pozwala na zmniejszenie szerokości, którą zajmuje grzejnik, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń na meble. Może również stanowić element dekoracyjny – odpowiednie dobranie dodatków i wyposażenia pomieszczenia stworzyć mogą prawdziwie pięknie współgrającą ze sobą przestrzeń. Co więcej nasza firma posiada w swojej ofercie grzejniki pokojowe pionowe z dodatkowymi funkcjami.

Zobacz nasze propozycje wysokich grzejników pokojowych

Model Columnus lub Aurora

Panele modelu wysokiego grzejnika pokojowego Columnus i Aurora inspirowany jest dawnymi żeberkowymi grzejnikami. Sprawdzi się, jako wymiennik ciepła zaraz za zakończeniem balkonu – gdzie wysokie drzwi i okna uniemożliwiają zastosowanie poziomych grzejników.

Model Kobe

Podobnie jak powyższy model, Kobe ma pionowo ułożone panele, tym razem o kwadratowym przekroju. Uniwersalny styl sprawdzi się w zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacjach.

Model Rebus

Gładka osłona grzejnika wykonana z betonu architektonicznego modelu Rebus pasuje do nowoczesnego stylu. Wpisuje się w aktualne trendy, gdzie do pokoi wprowadza się imitujące beton płyty i wykończenia ścian.

Model Niagara z lustrem

Jest to grzejnik idealnie pasujący w obszernych holach i małych przedpokojach, ponieważ pomiędzy pionowymi panelami dodatkowo umieszczone zostało lustro. Model grzejnika pionowego Niagara w tej wersji można śmiało skomponować na przykład z zabudową przedpokoju, jako integralną część.

Pionowe grzejniki pokojowe są świetną alternatywą do grzejników horyzontalnych. Oba rodzaje pozwalają na zastosowanie różnych rozwiązań konstrukcyjnych, aranżacyjnych i funkcjonalnych. Powyższe pionowe grzejniki pionowe Luxrad są przykładami, gdzie wymienniki ciepła pełnią jednocześnie funkcje grzewcze oraz dekoracyjne.