Wiosna coraz bliżej, a w wielu domach to dobry czas na remont łazienki. Poza wymianą armatury, płytek czy zmianą koloru ścian, warto pamiętać o wymianie grzejnika.  Jak dobrać odpowiedni grzejnik do łazienki oraz o czym należy pamiętać – tego dowiesz się od naszego eksperta!

 

Wybór grzejnika – o czym musisz pamiętać!

Moc grzejnika to jedna z najważniejszych rzeczy, którą musimy wziąć pod uwagę przy zakupie. Przyjmuje się, że na 1m2 pomieszczenia potrzebne jest od 100W przy budynku dobrze izolowanym oraz do 150W przy budynku słabiej izolowanym. W przypadku grzejnika łazienkowego, warto pamiętać, że susząc na nim ręczniki nieco ograniczamy jego moc.

Następnym ważnym czynnikiem, jest podłączenie. Grzejnik powinien być umieszczony co najmniej 10-15 cm od podłogi lub sufitu, co ułatwi równomierny obieg ciepła we wnętrzu. Dodatkowo jeśli mamy swobodę w decydowaniu o sposobie podpięcia, wtedy możemy zastosować jedną z kilku możliwości: podłączenie boczne lewe bądź prawe, dolne, górne a nawet krzyżowe. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór modeli grzejników i większość z nich można dostosować pod konkretne podłączenie.

 

Parametry techniczne i co dalej?

Poza konkretnymi parametrami, które grzejnik musi spełniać, w dalszej kolejności skupiamy się na jego walorach estetycznych. Zależy nam na wyborze takiego produktu, który swoją stylistyką oraz kolorem będzie uzupełniał projekt łazienki. Z tego względu nasza oferta przedstawia szerokie możliwości wyboru odpowiedniego modelu w dowolnym kolorze i wybranym podłączeniu. Przykładem może być grzejnik Atakama, który przykuwa uwagę wzorniczo i idealnie pasuje do wystroju większości łazienek.

 

Kiedy parametry techniczne oraz walory estetyczne spełniają już nasze oczekiwania, warto wziąć pod uwagę ostatni aspekt – funkcjonalność. Grzejnik łazienkowy powinien posiadać miejsce na rozwieszenie mokrego ręcznika. Przy projektowaniu grzejników bardzo mocno wzięliśmy sobie do serca ten aspekt, dlatego nasze grzejniki oferują coś więcej niż funkcję grzania.  Przykładem jest Vitro Led, grzejnik, który dzięki swojej elegancji i wbudowanym ledom tworzy nietuzinkowy efekt wizualny, dodatkowo oświetlając wnętrze. Wielofunkcyjność grzejników sprawia, że poza ogrzewaniem mieszkania przez kilka miesięcy, mogą być przydatne także w ciągu roku, jako dekoracja, oświetlenie czy nawet lustro – np. w odświeżonej łazience.