Mogłoby się wydawać, że największym wyzwaniem w pracy architekta jest stworzenie swoim klientom komfortowej przestrzeni do życia. Okazuje się, że większym wyzwaniem może okazać się urządzenie własnego biura oraz domu. Przed takim zadaniem stanęła architektka Anna Maria Sokołowska. W projektach musiała uwzględnić potrzeby wszystkich użytkowników pracowni jak i wszystkich domowników.

W naszym czwartym odcinku cyklu „LUXRAD Inspiruje” gościem była architektka Anna Maria Sokołowska. Opowiada nam nie tylko o swoich projektach, za które otrzymała wiele nagród. Mówi również o wnętrzach, które urządziła z myślą o sobie, swoich pracownikach oraz rodzinie.

Motywem przewodnim biura znajdującego się w gdyńskim budynku w stylu modernistycznym jest sam klimat obiektu. We wnętrzu zostały zastosowane proste, a zarazem efektowne rozwiązania, które podkreślają styl aranżacji. Inspiracją dla projektu biura nie były obecne trendy, a przede wszystkim chęć stworzenia ponadczasowej przestrzeni do swobodnej pracy. We wnętrzu pojawiły się materiały oraz rozwiązania, które goszczą na co dzień w projektach realizowanych przez biuro Anny Marii Sokołowskiej. W tym nasze grzejniki. W biurze wykorzystany został model Columnus.

Grzejnik Columnus marki Luxrad to jeden z moich ulubionych modeli. Stosowałam go wcześniej w naszych realizacjach w kamienicach, gdzie ten model wpisuje się znakomicie. Dlatego też nie mogło go zabraknąć w naszym biurowym wnętrzu. Wychodzę z założenia, że jeśli mamy klienta przekonać do produktu to musi go zobaczyć na żywo – mówi architektka z Pracowni Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz.

A jakie modele wykorzystano w jej domu? Tutaj wybór również padł na wyżej wymieniony grzejnik Columnus. W łazienkach zamontowano również model Niagara z osłoną stalową w kolorze, który swoim nowoczesnym wyglądem odbiega daleko od tradycyjnego grzejnika. Gładka prostokątna powierzchnia pięknie komponuje się na ścianie i jest nowoczesnym akcentem wnętrza. Nie tylko wygląd, ale również praktyczność przemawia na korzyść tego grzejnika. Jest on niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości i dodatkowo stanowi niezawodne źródło ciepła. Tutaj funkcjonalność współgra z atrakcyjnym wyglądem.

Marka Luxrad oferuje szeroki asortyment produktów, więc każdy znajdzie w portfolio idealny grzejnik do swojego wykończonego pomieszczenia. Wybierając grzejnik do salonu, warto wybrać taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

design: Anna Maria Sokołowska

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito