Czy znany jest sekret perfekcyjnego mieszkania do wynajęcia w zaledwie w jeden dzień? Jest pewna architektka, która wie jak to zrobić. Mamy przyjemność zaprosić Was do wnętrza, które zachwyca od pierwszego wejrzenia i uchylić rąbka tajemnicy, jak uzyskać taki sukces!

Małe, a doskonałe

Mieszkanie, które zyskało taką sympatię wśród odwiedzających, znajduje się na warszawskim Mokotowie. Pomimo niewielkiego metrażu, bo 45 m², jest wygodne i ergonomiczne. Składa się z obszernego salonu połączonego z funkcjonalnym aneksem kuchennym, przytulnej sypialni oraz funkcjonalnej łazienki.

Mieszkanie podsumować można jednym słowem – NIEBANALNE. Inspiracją dla architektki była zabawa formami geometrycznymi, od prostych cięć i kontrastów kolorystycznych, po organiczne formy i fale. Wystarczy spojrzeć na mnogość kształtów luster, które pojawiają się praktycznie w każdym pomieszczeniu, urozmaicając je i powiększając przestrzeń.

Niech żyje kolor!

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z realizacji, by wskazać kolor dominujący w każdym pomieszczeniu. Mowa o niebieskim, w każdym jego możliwym odcieniu. Spotkać go można już od wejścia. Delikatną wersję niebieskiego wykorzystano do pomalowania ścian w przedpokoju oraz łazience. Nieco jaśniejszą barwę spotkać można w kuchni. Jej zabudowa to harmonijny mix niebieskiego oraz bieli. Zwisające nad blatem lampy są ciemnoniebieskie. W tym kolorze jest także welurowa kanapa oraz geometryczny wazon.

Niebieski to także kolor dodający uroku sypialni. Obicie łóżka, urozmaicone tekstylia, okładki książki – barwa nie przytłacza, a dyskretnie nawiązuję do kolorystyki reszty mieszkania. Tapicerowane łóżko charakteryzuje się obłą formą, dodając miękkości i harmonii wnętrzu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na drobne, geometryczne detale. Półka nad łóżkiem wykończona jest delikatną falbanką natomiast na szafie wykonano ozdobne frezowanie. Aby dodać charakteru i podkręcić wnętrze, nie można zapomnieć nietuzinkowych uchwytach.

Z jakimi kolorami zestawić niebieski, aby wnętrze nie stało się zbyt przytłaczające? Zuzanna Kuc postanowiła połączyć go z beżem oraz przełamać czarnymi dodatkami. W projekcie znalazło się również miejsce na odrobinę bieli i drewniane wykończenie.

Jakie grzejniki pasują do tak niezwykłego wnętrza?

Wydawałoby się, że wysokie pionowe grzejniki nie odnajdą się w małych przestrzeniach. Wręcz przeciwnie. Model o ciekawej, lekkiej formie, wykończony w kolorze ściany może praktycznie wtopić się w otoczenie. W salonie architektka postawiła na ażurowy, nieco loftowy COLUMNUS. Zaoblone kształty znajdą grzejnika dają szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Wysoka moc cieplna, z pewnością pozwoli ogrzać dużą przestrzeń kuchenno-salonową.

COLUMNUS to nie jedyny grzejnik, który wykorzystano w projekcie. W łazience, centrum odpoczynku i relaksu, o komfort ciepły dba ATRIA. To typowa „drabinka”, która składa się z poziomych rurek znajdujących się w sporej odległości. Dzięki takiej budowie, możliwe jest wieszanie i suszenie grzejników. Sukcesem łazienki jest nie tylko starannie dobrany grzejnik. To także przestronna kabina prysznicowa, idealny na szybki poranny prysznic i relaks po długim dniu. ZUprojektuje pomyślała również o pojemnych szafkach, które uporządkują przestrzeń.

Harmonia z twistem

Gdyby spojrzeć na cały projekt, wydaje się on odważny i nie dla każdego. Nic bardziej mylnego! Wnętrze dopracowano w najmniejszym detalu, a wszystkie elementy stanowią piękną harmonię.

Nic więc dziwnego, że mieszkanie znalazło swoich najemców w jeden dzień! 👏

Pracownia ➡ ZUprojektuje
Zdjęcia ➡ Maciej Kowalski