Dom jednorodzinny w Białymstoku – to właśnie tu pracownia projektowa WNĘTRZAGRAM miała za zadanie zaprojektowanie dwóch łazienek oraz kuchni w taki sposób, aby pomieszczenia pasowały wystrojem do już zastanej aranżacji pozostałych wnętrz.

 

Kuchnia i łazienka na parterze

Kuchnia została zaprojektowana w stylu angielskim. Projektantka zdecydowała się na stworzenie mozaiki umieszczonej nad blatem oraz na lekko beżowe fronty szafek z ramką i witryną ze szprosami. Całość aranżacji dopełnia wyposażenie SMEG z serii charakteryzującej się angielskimi detalami. Łazienka zlokalizowana na parterze ma pełnić nie tylko standardową funkcję pomieszczenia kąpielowego, ale także miejsca wykonywania codziennego makijażu dla właścicielki. Urządzona została w stylu vintage, a na prośbę inwestorki, dodatkowo umieszczono czerwoną cegłę na jednej ze ścian.

 

Łazienka na poddaszu – dopełnienie całości!

Ta siedmiometrowa łazienka miała być dopełnieniem pozostałej części domu, gdzie dominującym  elementem jest kolor niebieski i jego ciemniejsze bądź jaśniejsze odcienie. Całość aranżacji została zachowana w orientalnym stylu łączącym się z nowoczesnością oraz dodatkami w stylu angielskim (np. w postaci białej cegły).

Łazienka stanowi zbiór elementów z wszystkich projektowanych pomieszczeń z ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi doboru kolorystyki i materiałów.

Ponieważ w całym domu dominują niebieskie dodatki, w tej łazience również nie mogło zabraknąć takich akcentów. W projekcie bardzo oryginalnym rozwiązaniem było zastosowanie niebieskiego grzejnika Atria od marki LUXRAD oraz umywalki w tym samym kolorze. Nieoceniona okazała się możliwość wyboru kolorystyki z palety RAL, dostępnej w ofercie marki, która precyzyjnie zdefiniowała wybraną opcję kolorystyczną i umożliwiła dopasowanie grzejnika do koloru wspomnianej umywalki – mówi Aleksandra Nocuń z pracowni Wnętrzagram.

Założeniem inwestorów było umieszczenie dużej i wolnostojącej wanny oraz obecność złotych dodatków i kolorowej płytki z elementami błękitu. Większa część aranżacji stanowi inwencję twórczą projektantki, która pomimo wyzwań np. w postaci skosów w łazience zaprojektowała wnętrze tak, aby dopełniało spójną aranżację reszty domu.

Projekt: WNĘTRZAGRAM Aleksandra Nocuń www.wnetrzagram.pl