Lubicie słodkości? My bardzo. A jeszcze bardziej lubimy konsumować je we wnętrzach nowocześnie estetycznych, ale jednocześnie przytulnych i kameralnych. Doceniamy także funkcjonalność i elastyczność przestrzeni publicznych, dlatego też spore wrażenie zrobił na nas smakowity projekt pracowni architektonicznej URBAN / TATARCZUCH. Zaaranżowana przez nich cukiernia zapewni jej bywalcom słodkie doznania w wersji hard i designerską przygodę w stylu soft loft. Poznajcie cukiernię „Ciacho” zlokalizowaną w Turzym Polu od kuchni!

 

Słodka garść funkcjonalności…

Stworzenie przestrzeni publicznej zdecydowanie różni się od zaprojektowania przestrzeni mieszkalnej. Miejsca ogólnodostępne, takie jak cukiernia, kawiarnia czy restauracja muszą wpisać się w oczekiwania zarówno właścicieli, jak i inwestorów, ale również osób korzystających z możliwości wykreowanego wnętrza. Ten kompromis powinien zostać dopełniony wielofunkcyjnością, która, w przypadku „Ciacha” opiera się na elastyczności w postaci zakresu pomieszczenia – cukiernię, w zależności od potrzeb, można szybko i sprawnie przearanżować w salę restauracyjną czy bankietową, ale również konferencyjną.

 

Szczodra szczypta jakości…

W kwestii funkcjonalności nie sposób przecież nie wspomnieć o obligatoryjnej w każdym wnętrzu publicznym przestrzeni sanitarnej. Również w tej części przestronnego lokum publicznego o łącznej powierzchni 200 m2 niezwykle ważną kwestię stanowiła funkcjonalność, której doskonałym dowodem jest jakość wykorzystanych materiałów. Jak podkreślają realizatorzy przedsięwzięcia z biura projektowego URBAN / TATARCZUCH przy wyborze wyposażenia kierowali się zarówno gwarancją niezawodności, jak i wsparciem polskich marek oraz lokalnych producentów.

Kwintesencję w wykończonej w ciemnej kolorystyce przestrzeni łazienkowej stanowi grzejnik marki Luxrad. Atutem tego producenta nowoczesnych wymienników cieplnych jest designerska i wielkościowa różnorodność, która gwarantuje znalezienie modelu wpisującego się w stylistykę każdego zamysłu architektonicznego. Smukły i niezwykle subtelny panel grzewczy Aurora idealnie współgra z wielkoformatowym akcentem marmurowym, optycznie podwyższając pomieszczenie i nadając mu uniwersalnego, ale jednocześnie eleganckiego charakteru – mówi Olga Urban Tatarczuch

 

Realizacja: URBAN / TATARCZUCH, www.urbantatarczuch.pl 

Zdjęcia: Piotr Hołowienko