Styl nowoczesny to jeden z aranżacyjnych kierunków, który zawsze będzie wpisywał się we wnętrzarskie trendy. Jego praktyczna elegancja sprawia, że inwestorzy cenią go zarówno za designerską estetykę, jak i funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Synonimem nowoczesności jest projekt domu w okolicach Przeworska, którego realizacji podjęła się Agnieszka Bajor z pracowni OptimumArt. Ciepło we wnętrzu zapewniły grzejniki m.in. Everest czy Nebraska.

Pokój gościnny to królestwo minimalizmu w odcieniu butelkowej zieleni. Miękka, kremowa wykładzina doskonale koresponduje z czarnymi ścianami, a także z jasnym kolorem ścian. Kwintesencją tego pomieszczenia jest miękka rozkładana kanapa, która może być doskonałym miejscem zarówno na popołudniowy odpoczynek z telewizją w tle, jak i wygodną alternatywą dla sypialnianego łoża.

Ciekawym elementem są tutaj dwa symetryczne względem siebie lustra w czarnych ramach. Warto zwrócić uwagę również na niezwykle subtelne oświetlenie, które jest podkreśleniem minimalizmu w nowoczesnym wydaniu. Ciepła całej aranżacji niekwestionowanie dodaje grzejnik marki Luxrad w białym kolorze, którego pionowe kolektory grzewcze doskonale współgrają z marszczeniami na ciemnych zasłonach.

– Grzejnik został zainstalowany na ścianie z oknem, aby ograniczyć straty ciepła w pomieszczeniu. Co ciekawe, grzejnik jest tyleż funkcjonalny, co aranżacyjnie praktyczny – pionowe kolektory modelu optycznie podwyższają pomieszczenie – mówi architektka z pracowni aranżacji wnętrz OptimumArt.

Realizacja: Agnieszka Bajor, www.optimumart.pl

Zdjęcia: Dawid Wal