Kto z nas nie marzy o przestronnej łazience, z wielką wanną i klimatycznym wnętrzem? A co jeśli do zaaranżowania mamy tylko 8,5m2 przestrzeni przeznaczonej na łazienkę? Przez wyzwaniem zaprojektowania takiego metrażu stanęła Kamila Tkacz z Cer-Projekt. 

 

To w domu w okolicach Częstochowy, a dokładniej w Kłobucku projektantka stanęła przez wyzwaniem, aby zaprojektować łazienkę – w dodatku na poddaszu. Głównym oczekiwaniem inwestorów było stworzenie przestrzeni przytulnej i jasnej. Idąc za główną wytyczną projektantka postawiła na matowe płytki w bardzo jasnym odcieniu. Kolory zostały dobrane tak, aby stopniowo przechodziły z delikatnej bieli, przez  kremowy, beżowy a na jasnym brązie kończąc. A wszystko po to, aby we wnętrzu zapanowała niezwykła harmonia i spokój. Celowo nie wprowadzono do projektu kontrastów.

 

Na sporej części przestrzeni pod stromymi skosami, została zaaranżowana zabudowa meblowa, która skryje w sobie, m.in. pralkę i suszarkę oraz szafkę na chemię, ręczniki i kosmetyki. Krok ten miał dwa cele. Pierwszy to zagospodarowanie niewygodnej przestrzeni w sposób bardzo praktyczny. Drugi cel to delikatne zmniejszenie powierzchni, które nie ograniczyło jej funkcjonalności a nadało efekt zacisznego i ustronnego wnętrza.

„W projekcie zdecydowałam się na grzejnik Kwadro w kolorze Quarz 2, który idealnie wtapia się w stonowaną kolorystykę łazienki, a jego piaskowa struktura podkreśla naturalność wnętrza” – mówi Kamila Tkacz

Inwestorom zależało również na optycznym zmniejszeniu łazienki, aby nadać jej więcej uroku. Dlatego w projekcie wykorzystano płytki drewnopodobne, które położone jednocześnie na ścianie i podłodze.

 

Projekt: Kamila Tkacz, Cer-Projekt www.cer-projekt.pl