Zaprojektowanie łazienki stanowi spore wyzwanie aranżacyjne. To pomieszczenie powinno stanowić połączenie funkcjonalności i spójności ze stylistyką mieszkania. Warto wprowadzić do niej również relaksującą aurę oraz niepowtarzalny design w postaci płytek, lustra czy grzejnika. 

Niezwykle awangardowe rozwiązanie, jakim z pewnością jest ciemna łazienka, zdecydowanej większości osób urządzających mieszkanie kojarzy się z dość ponurym klimatem i optycznym odjęciem kilku metrów projektowanej łazience. Tymczasem taka odwaga aranżacyjna może być nie tylko niezwykle efektowna, ale przede wszystkim przytulna.

Aranżacja ciemnej łazienki powinna opierać się o ciemną bazę kolorystyczną, która zostanie przełamana jasnymi materiałami i dodatkami” – mówi Justyna Nabielec z Bart-Box w Brzesku.

Model Atria, wykorzystany w tym projekcie odgrywa rolę opozycyjną, stanowiąc w pomieszczeniu swoisty kontrast dla betonowych szarości. Do przełamania charakternego wystroju można wykorzystać również nieprzemijalny kontrast w postaci czerni i bieli, na przykład w formie zabudowy meblowej. Dobrym pomysłem będzie również wprowadzenie do łazienki elementów drewnianych, takich jak zabudowa wanny wykonana z gresu w kolorze dębu czy bambusowe rolety.

Ciemna łazienka wcale nie musi być przytłaczającym wnętrzem – może stanowić mistrzowski element aranżacyjnej układanki, który swoim kształtem perfekcyjnie wpisze się w stylistykę całego mieszkania.

Projekt: Justyna Nabielec, Bart-Box