Aranżując domowe wnętrza, często sięgamy po inspiracje konkretnym stylem i estetyką. Określone ramy pozwalają stworzyć spójne przestrzenie z wyrazistym charakterem, jednak warto pamiętać, że nie muszą nas one ograniczać. Doskonałym przykładem, jak zręcznie wprowadzać zaskakujące dodatki bez wrażenia chaosu jest aranżacja kuchni i łazienek. Pomieszczenia są inspirowane stylem angielskim od pracowni Wnętrzagram. Jednym z najciekawszych elementów w projekcie Aleksandry Kowalskiej stał się niebieski grzejnik marki Luxrad. Wprowadził do wnętrza nutę nowoczesności, świeżości i efektu zaskoczenia.

Aranżacja kuchni i łazienek inspirowana stylem angielskim – główne założenia projektowe

Projekt Aleksandry Kowalskiej obejmował aranżację kuchni i dwóch łazienek – jednej na parterze, drugiej na poddaszu. Wnętrza zaprojektowano dla młodego małżeństwa, które oczekiwało jasnych, ergonomicznych przestrzeni nawiązujących do stylu angielskiego. Inwestorzy chcieli, by w pomieszczeniach przewijał się kolor niebieski w różnych odcieniach, a całość była nasycona nietypowymi strukturami.

W aranżacji kuchni błękitne, dekoracyjne płytki zostały zestawione z białą zabudową z frezowanymi frontami. Aby połączyć funkcjonalność ze spójną estetyką, w aranżacji wykorzystano stylizowany sprzęt AGD oraz wykończenie inspirowane stylem angielskim – między innymi w formie uchwytów. W jasnym, klasycznym pomieszczeniu udało się także zmieścić okrągły stół jadalniany z krzesłami.

Niebanalne niebieskie akcenty w aranżacji łazienki

Błękit w niezwykle ciekawy sposób został wykorzystany w aranżacji łazienki na piętrze. Bazą jest ponadczasowe połączenie bieli i drewna, a kojący i piękny klimat pomieszczenia pod skosem stworzyły unikalne, wielkoformatowe płytki ścienne i podłogowe z subtelnym, nieoczywistym wzorem. Oryginalnymi akcentami w intensywnym niebieskim kolorze stają się – nadblatowa misa umywalkowa i nowoczesny w formie grzejnik marki Luxrad. W łazience znalazła się również złota armatura, która idealnie dopełnia wnętrze i współgra z niebieskimi akcentami.

“Zależało mi na tym, by wprowadzić do wnętrza element, który urozmaici i w pewien sposób przełamie klasyczną aranżację. Zazwyczaj projektując łazienki, staramy się ukryć grzejnik, jednak tym razem, wspólnie z właścicielami, zdecydowaliśmy się wykorzystać jego dekoracyjny potencjał. Wybraliśmy model Atria z oferty grzejników marki Luxrad, ze względu na to, że jest on dostępny we wszystkich kolorach z palety RAL. Dzięki temu mogliśmy dopasować go do koloru umywalki” – opowiada projektantka.

Spójna aranżacja nasycona materiałami i fakturami

W drugiej łazience, na parterze, błękit jest zdecydowanie subtelniejszy. Na pierwszy plan wysuwają się wzorzyste, czarno-białe płytki na posadzce oraz ceglane wykończenie jednej ze ścian. W tym pomieszczeniu udało się oprócz prysznica i umywalki zmieścić stylową toaletkę, a tym samym spełnić marzenie pani domu. Obok niej stanął fotel w intensywnym, ciemnoniebieskim kolorze.

Dzięki gamie materiałów zaproponowanej przez architektkę aranżacja pozostaje spójna. Konsekwentnie powracające płytki imitujące kafle, naturalne drewno, cegła, patchwork oraz – oczywiście – błękit sprawiają, że całość ma własny, wyrazisty charakter. Odważne elementy – takie jak niebieski grzejnik Luxrad i umywalka – w nieoczywisty sposób dopełniają wnętrza.

Design: Wnętrzagram – Aleksandra Kowalska

Foto: Rzucam okiem