Pokój dzienny to kluczowa przestrzeń w każdym domu. Dlatego do jego urządzenia należy przywiązać szczególną wagę, stawiając zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę projektu. Stopień trudności aranżacji tej części mieszkania rośnie, jeśli ma się do czynienia z pięćdziesięciometrowym pomieszczeniem. Z tym designersko-praktycznym wyzwaniem doskonale poradziła sobie właścicielka pracowni ALSAL WNĘTRZA, Julia Dyczek.

W strefie wypoczynkowej dominują jasne, relaksujące kolory. Biel na ścianach i dywanie, beż zdobiący zasłony oraz jasny brąz, widoczny na poduszkach. Warto zwrócić uwagę również na wykorzystane materiały wykończeniowe. Mowa o drewnie na podłodze i regale, a także szkle pełniącym funkcję blatów stolików kawowych. W tym projekcie istotną rolę odgrywa każdy detal, którego wyjątkowość podkreśla wybrane oświetlenie, ale również światło naturalne, wpadające przez okna z pielęgnowanego przez wiele lat ogrodu.

Brąz dominuje przede wszystkim na przedmiotach użytkowych. Widać go między innymi na pojemnym regale z dużą ilością miejsca do przechowywania. Obecny jest w sprytnie ukrytym przejściem do garażowej części domu. O to, by ościeżnica była niewidoczna, zadbała kolorystycznie spójna tapeta oraz klamka zlicowana z płaszczyzną drzwi. Odcień brązu widoczny jest również na grzejniku Pauer, który subtelnie zdobi ścianę okienną i doskonale komponuje się z trzcinowym bukietem.

Jako projektant często korzystam z grzejników marki Luxrad, mam kilka swoich ulubionych modeli, do których chętnie wracam. Poza tym bardzo cenię sobie fakt, że jest to polska marka i że grzejniki produkowane są rzeczywiście w Polsce. Bardzo odpowiada mi wzornik kolorów oraz przejrzysty katalog. Do dyspozycji mam całą gamę różnych faktur wykończenia. W tym przypadku zależało mi na efekcie podobnym do stali „corten” – mówi Julia Dyczek z ALSAL WNĘTRZA.

Pięćdziesięciometrową strefę dzienną w domu jednorodzinnym wyróżnia nie tylko imponujący metraż czy też sięgająca 280 cm wysokość pomieszczenia. To przede wszystkim wyjątkowy projekt, który swoją nowoczesnością, funkcjonalnością i przytulnością doskonale wpisuje się w potrzeby użytkowników pokoju dziennego.

Realizacja: Julia Dyczek, ALSAL Wnętrza, www.wnetrza.alsal.com.pl

Foto: WnętrzaKrakow.pl, http://wnetrzakrakow.pl/