Decydując się na zakup grzejnika w pierwszej kolejności nasuwają nam się na myśl niskie grzejniki poziome, tradycyjnie umieszczane pod oknami. Było to standardowe rozwiązanie jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, aż do przełomowego momentu w branży grzewczej, kiedy to postanowiono zmienić położenie grzejnika z pozycji horyzontalnej w wertykalną. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wysokich wymienników ciepła, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających 🙂 

Od momentu kiedy technologia umożliwiła zmianę położenia grzejników z poziomej na pionową niemal natychmiast dokonał się przełom w postrzeganiu roli wymienników ciepła. Ułożenie grzejnika w pozycji pionowej pozwala na zmniejszenie szerokości, którą zajmuje grzejnik, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń na meble. Może on  również stanowić element dekoracyjny – odpowiednie dobranie dodatków i wyposażenia pomieszczenia stworzyć można prawdziwie pięknie współgrającą ze sobą przestrzeń. Poznajcie nasze propozycje wysokich grzejników, które posiadać mogą dodatkowe funkcje!

  1. Model Columnus lub Aurora

Panele modelu wysokiego grzejnika pokojowego Aurora i Columnus inspirowany jest dawnymi żeberkowymi grzejnikami. Sprawdzi się, jako wymiennik ciepła zaraz za zakończeniem balkonu – gdzie wysokie drzwi i okna uniemożliwiają zastosowanie poziomych grzejników.

Aurora – wysoki grzejnik pokojowy Luxrad
  1. Model Kobe

Podobnie jak powyższy model, Kobe ma pionowo ułożone panele, tym razem o kwadratowym przekroju. Uniwersalny styl sprawdzi się w zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacjach.

grzejnik pokojowy pionowy kobe luxrad
Kobe – wysoki grzejnik pokojowy Luxrad
  1. Model Rebus

Gładka osłona grzejnika wykonana z betonu architektonicznego modelu Rebus pasuje do nowoczesnego stylu. Wpisuje się w aktualne trendy, gdzie do pokoi wprowadza się imitujące beton płyty i wykończenia ścian.

grzejnik pokojowy pionowy rebus luxrad
Rebus – wysoki grzejnik pokojowy Luxrad
  1. Model Niagara z lustrem

Jest to grzejnik idealnie pasujący w obszernych holach i małych przedpokojach, ponieważ pomiędzy pionowymi panelami dodatkowo umieszczone zostało lustro. Model grzejnika pionowego Niagara w tej wersji można śmiało skomponować na przykład z zabudową przedpokoju, jako integralną część.

1 Niagara z lustrem grzejnik pokojowy ozdobny Luxrad 1
Niagara z lustrem – wysoki grzejnik pokojowy Luxrad

Pionowe grzejniki pokojowe są świetną alternatywą do grzejników horyzontalnych. Oba rodzaje pozwalają na zastosowanie różnych rozwiązań konstrukcyjnych, aranżacyjnych i funkcjonalnych. Powyższe pionowe i wysokie grzejniki są przykładami, gdzie wymienniki ciepła pełnią jednocześnie funkcje grzewcze oraz dekoracyjne.