W łazience zaczynamy i kończymy każdy dzień. Ta część naszego mieszkania czy domu musi spełniać oczekiwania wszystkich domowników, zarówno tych dużych, jak i małych. Łazienka najczęściej jest pomieszczeniem o niewielkiej powierzchni. Jak więc urządzić, małą funkcjonalną łazienkę?

 

Urządzając mieszkanie zawsze staramy się stworzyć przestrzeń przytulną, funkcjonalną. Taką, w której chce się przebywać. Niezależnie, czy jest to sypialnia, czy kuchnia. Z łazienką jest podobnie. Jednak łazienka ma pewne ograniczenia. Najczęściej jest to mała powierzchnia. O czym więc powinniśmy pamiętać, kiedy zaczynamy aranżować nasze mini SPA?

 

Po pierwsze szafki, schowki, półki. Nie bójmy się wykorzystać każdej wolnej przestrzeni. Pod umywalką, lustrem czy nad toaletą. Żeby łazienka nie wydawała się zbyt zabudowana, warto zaaranżować kilka półek, gdzie będzie można położyć ręczniki, czy wyeksponować ulubione kosmetyki. Nawet wąskie przestrzenie idealnie nadają się do przechowywania np. kosmetyków w tubach.

 

Pamiętajmy również o odpowiednim doborze kolorów. Zbyt ciemne, optycznie pomniejszą nam pomieszczenie. Jeśli obawiamy się, że biel spowoduje, że wnętrze będzie zbyt sterylne, czy też chłodne – warto postawić na dodatki np. ręczniki, czy pojemniki na szczoteczki. Sprawdzonym pomysłem, jeśli chodzi o powiększenie łazienki jest lustro. Odbicie lustrzane może sprawić, że łazienka stanie się znacznie większa. Warto więc wybrać duże lustro nad umywalkę.

 

Aranżując naszą łazienkę, musimy mieć świadomość, że pewne elementy wyposażenia po prostu muszą w niej być. Ceramika łazienkowa to jedno. A jeśli zależy nam na ciepłym, przyjemnym pomieszczeniu to czas pomyśleć o grzejniku. W swojej ofercie mamy wiele modeli, które można samodzielnie konfigurować, jeśli chodzi o rozmiar oraz kolor. To, co jest ważne – starajmy się wybrać grzejnik, na którym np. będziemy mogli powiesić ręczniki. Dzięki temu będziemy mogli zrezygnować z dodatkowych wieszaków.

 

Mała łazienka wcale nie oznacza, że to mieszczenie będzie nudne. Sam grzejnik i jego kształt może już wnętrze ożywić. Kwadro, Atria, Kastor to przykłady modeli, które spowodują, że nawet małe wnętrze zyska wyrazisty element.

 

Wybierając grzejnik do małej łazienki, należy przede wszystkim dobrze wymierzyć powierzchnię i możliwości techniczne. Dzięki temu wybrany przez nas model może idealnie wpasować się w przestrzeń.