Stoisz przed zakupem grzejnika i nie wiesz jaki model wybrać? Nic dziwnego, w końcu mnogość oferty producentów jest bardzo duża! Poza parametrami technicznymi pozostaje pytanie o model. Nasz ekspert podpowie, jakie są różnice pomiędzy grzejnikami oraz czym kierować się przy ich zakupie.

 

Funkcje grzejników

Najważniejszą kwestię powinny stanowić możliwości grzewcze. W przypadku grzejników z naszej oferty, zarówno modele z płyty, jak i z paneli grzewczych posiadają podobne możliwości. Dlatego w następnej kolejności można skupić się na dodatkowych funkcjach. Grzejniki z płyty mogą stanowić dekorację wnętrza np. model Vitro, z funkcją lustra idealnie sprawdzi się w łazience czy korytarzu.

 „Wybór modelu Vitro w wersji LED to także dodatkowe źródło światła. Można zmieniać nie tylko barwę, ale i intensywność świecenia” – podpowiada nasz ekspert.

Do wyboru, do koloru?

Zdecydowanie! Zarówno modele z płyty, jak i paneli mogą mieć różne kolory RAL. Wybór danego koloru daje dużą swobodę wszelakich odcieni, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od klasycznej bieli, a kończąc na limonce, czy czerwieni, jak w modelu Niagara.

Jaka jest w takim razie różnica między płytą, a panelem w grzejniku?

Modele z płytą lub panelami pasują do wnętrz nowoczesnych. Warto jednak zwrócić uwagę na wystrój i pomyśleć o funkcjonalności. Te z panelem mogą nie tylko ogrzewać, ale i oświetlać oraz pełnić funkcję lustra. Natomiast grzejniki z panelami mogą stanowić dosyć mocny akcent aranżacyjny. Idealnie sprawdzą się na klatce schodowej w domu, czy w korytarzu mieszkania.

Wybierając grzejnik, warto pamiętać o jego dodatkowych możliwościach, ale także o funkcji pomieszczenia, do którego go wybieramy! Wygląd grzejnika jest ważny w kontekście aranżacji przestrzeni – starajmy się wypośrodkować to, co modne, z tym, co będzie odpowiednie dla naszego wnętrza.