Nie od dzisiaj wiadomo, że szkło w aranżacji wnętrz stanowi symbol elegancji i nowoczesności. Temu trendowi sprzyja dodatkowo rosnąca popularność materiałów o wysokim poziomie wykonania i funkcjonalności użytkowania. Dlatego w naszej ofercie również zdecydowaliśmy się na wykorzystanie szklanych materiałów w produkcji. O jego zaletach opowie nasz ekspret Tomasz Zalewski.

 

Jakie cechy posiada grzejnik wykonany ze szkła?

Nie tylko drzwi, kabiny prysznicowe czy lustra, ale również meble, podłogi, czy obrazy dekoracyjne mogą być zrobione ze szkła i będą spełniały swoją funkcję. Podobnie jest ze szklanymi grzejnikami, które mają wiele zalet. Po pierwsze energooszczędność.

Szkło posiada duże zdolności do akumulacji i oddawania ciepła. Grzejniki wykonane ze szkła zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu, a zjawisko naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie ciepła na powierzchni całego grzejnika. Po drugie bezpieczeństwo. Za sprawą hartowania, bardzo wyraźnie zwiększa się odporność szkła na uderzenia i wahania temperatur. Co więcej, szkło hartowane nie rozbija się na ostre kawałki które mogą zranić, lecz na drobne części nie powodujące zagrożenia. Po trzecie – szklane panele mają właściwości antystatyczne. Grzejniki z funkcją antystatyczną nie przyciągają kurzu, co z pewnoscią ucieszy wszystkich alergików.

Nowoczesne wzornictwo

Nasza marka wprowadziła do swojej oferty dwa grzejniki z wykorzystaniem szklanej osłony. Pierwszy z nich – Pollux – to grzejnik łazienkowy, którego unikalny wzór oparty jest na szklanej obudowie i zaokrągleniach. Jest to idealne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Grzejnik wyróżnia się nie tylko dzięki szklanej osłonie, zaokrąglone krawędzie otworów to rzadko spotykany wzór jaki możemy zobaczyć na grzejnikach. Natomiast drugi model to Vitro – grzejnik uniwersalny, powstał z myślą o miejscach, gdzie liczy się nowatorstwo rozwiązań i niebanalne wzornictwo. Jego kluczową cechą jest gładka i łatwa w utrzymaniu powierzchnia. Grzejnik Vitro może dodatkowo występować w wersji z lustrem, co dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie.

Szklane kompozycje dodają lekkości wnętrzu i sprawią, że wydaje się ono większe. W szkle drzemie ogromny potencjał estetyczny. Ze względu na swój subtelny charakter doskonale prezentują się też w bardziej nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji.