Trendy się zmieniają i w obecnych czasach grzejniki pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale też estetyczne i stanowią element dekoracyjny. Do niedawna rzadkością było umieszczanie, czarnego wymiennika ciepła. W obecnym trendzie warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Szczególnie, że znalezienie odpowiedniego grzejnika w kolorze czarnym nie jest takie trudne jak się wydaje.

Dobrze dobrany grzejnik idealnie dopełnia charakter wnętrza. Do lamusa odchodzą tradycyjne, białe grzejniki z charakterystycznymi żeberkami. Grzejniki w kolorze czarnym są najlepszym wyborem w nowoczesnych i loftowych wystrojach pomieszczeń. Nasz marka oferuje szeroki wybór grzejników o tradycyjnej (jak w modelu Fortuna) i nowoczesnej (model Ductor) budowie. Zgodnie z życzeniem mogą całkowicie zmienić swoje oblicze i stać się czarne.

Czarny grzejnik pokojowy Fortuna
Czarny grzejnik pokojowy Fortuna

Godnym uwagi jest również model V-Line. Dostępny w różnych wymiarach dzięki gładkiej stalowej osłonie w kolorze czarnym idealnie wpasowuje się w nowoczesne trendy. Może zarówno stanowić kontrast dla otaczających elementów lub stanowić uzupełnienie i podkreślać otoczenie. Sprawdzi się w poczekalniach, gdzie jest ograniczona przestrzeń, wówczas stanowi część centralną, skupiającą wzrok. W wielkopowierzchniowych pomieszczeniach użyteczności publicznej będą stanowić niezmienną bazę do zmieniającego się wystroju. Niezależnie jednak od otoczenia grzejnik V-Line zasługuje na uznanie dzięki swojej uniwersalnej, prostej linii.

Czarny grzejnik pokojowy V line
Czarny grzejnik pokojowy V-line

Idąc krok dalej można połączyć wyjątkowy czarny kolor z niezwykłym kształtem grzejnika. Propozycja modelu Spring, sprawdzi się w typowych industrialnych pomieszczeniach o charakterze loftowym. Mogą to być zarówno restauracje, siłownie czy hotele i wszelkie inne miejsca utworzone w poprzemysłowych budynkach. Nietuzinkowy kształt paneli w formie fal, podkreślony kolorem czarnym pozwoli uzyskać niezwykły efekt.

Czarny grzejnik pokojowy Spring
Czarny grzejnik pokojowy Spring

Grzejniki w kolorze czarnym jeszcze kilka lat temu uznane byłyby za coś abstrakcyjnego jak na grzejnik. Jednak obecnie są trendy.  Kontrastując z jasnym wystrojem wnętrz podkreśla swoją obecność stając się elementem dekoracyjnym. Idealnie komponuje się z także z aranżacją nieco ciemniejszą dopełniając tym samym harmoniczny wystrój wnętrza.